Giriş

Giriş

 

Geri bildirim almak ve vermek için bir kaç bileşenin bir arada olması gerekir. Bunlar doğru zaman, doğru kişi ve doğru ortamdır. Aşağıdaki vakada da lütfen tüm bunların bir arada olduğunu varsayarak değerlendirelim. Konu başlığı gayet net olduğundan lafı hiç uzatmak istemiyorum. Gelin şimdi vakamıza bir göz atalım.

Bu sitede dolanıp, hele de bu yazıyı da okuduğuna göre sen zaten kendi kişisel gelişim yoluna çoktan girmişsin arkadaşım. Seni tebrik ederim. Umarım burada bulacağın bilgiler işine yararlar.

Hemen hemen herkes mutlu ve sağlıklı bir hayat sürmek ister. Sevilmek, saygı görmek ve hatta statü sahibi olmak ister.  İyi bir iş, iyi bir gelir kısaca iyi bir gelecek ister. Peki, bunun için yeterince çabalar mı? Ya da şöyle soralım; başarılı olan insanlar neden veya nasıl başarılı oluyor? Tanrı vergisi mi yoksa bazı şeyleri diğer insanlara göre farklı mı yapıyorlar? Eğer öyleyse nedir bu farklılıklar?

Tüm canlılar için geçerli kurallardan biri kendisine benzeyen bireylerden oluşan toplumda yaşamayı sevmeleri ve de seçmeleridir. Çoğu birey seçme şansı olmadan dahil oldukları kendi sosyal çevresinden; seçme şansı bulunduğunda da bu yüzden ayrılmak istemez genellikle.

Page 1 of 3